SPRIEVODNÉ AKTIVITY

DIVADLO

DIVADLO DIVÉ MAKY pod vedením Nadi Uherovej a Ferka Balogha vám predstavia úplne nové predstavenie s názvom „KTO SOM?“. Talentovaní divadelníci pobavia malých aj veľkých návštevníkov festivalu.

KUCHÁRSKA ŠOU

Ak vás už omrzeli typické jedlá dostupné v našich reštauráciach a chcete sa naučiť nové recepty, príďte sa pozrieť na kuchársku šou. Aj tento rok si môžete vychutnať jedinečnú prípravu rómskych jedál spojenú s ochutnávkou.

DETSKÝ KÚTIK

Na Bašaveli máme pripravené aj rôzne športové a zábavné aktivity pre najmenších. Deti si môžu napríklad zasúťažiť v pretekoch na chodúľoch, skákaní vo vreci či vyskúšať jedinečný ručne vyrobený drevený kolotoč na ručný pohon ktorý si pamätajú ešte naši prastarí rodičia.

PREHLIADKA RÓMSKYCH REMESIEL

Aj tento rok môžete obdivovať šikovné ruky tradičných rómskych umelcov a remeselníkov a zakúpiť si ich výrobky priamo na festivale. Čakajú na vás korytári, kováči, zvonkári, keramikári a po prvýkrát si môžete kúpiť niečo pekné aj v Etno shope.

EXHIBÍCIA BOJOVÝCH UMENÍ

Vedeli ste, že Rómovia majú okrem umeleckého nadania aj športový talent? Ukážky judo a take wondo vám predvedú úspešní športovci z Divých makov spolu s pozvanými hosťami.

CHARITATÍVNY SHOP DIVÝCH MAKOV

Festival má charitatívnu podstatu a podporiť talentované rómske deti môžete aj kúpou hand-made výrobkov a predmetov v charitatívnom obchodíku Divých makov. Najväčším hitom sezóny sú divé maky, ktorými sa môžete vyzdobiť alebo červené náramky proti urieknutiu, ktoré vás zase ochránia a deťom pomôžu zrealizovať ich sny.

CIGÁNSKA REŠTAURÁCIA

Aj tento rok sa môžete občerstviť v našej Cigánskej reštaurácii, kde môžete ochutnať špeciality rómskej kuchyne. Aby vám lepšie trávilo, do uška vám bude celý deň hrať rómska kapela Lazarovci.

ČAJOVŇA

K Cigánskemu bašavelu neodmysliteľne patrí aj kočovná čajovňa, kde si môžete príjemne oddýchnuť pri šálke čaju a ochutnať aj skvelé dobroty.